Author
La Joyeuse
Share
[fusion_sharing hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sticky_display=”normal,sticky” description=”Author Author Share The ultimate website builder Nam aliquet ante porta, gravida elit interdum, luctus porta sapien justo, at fringilla felis suscipit vestibulum volutpat metus.” color_type=”custom” icon_colors=”var(–awb-color8)” box_colors=”#e8e8e8″ icon_size=”16px” icons_boxed=”no” icons_boxed_radius=”4px” link=”https://avada.studio/fusion_tb_section/elegant-blog-content-01/?awb-studio-content=true” title=”Elegant Blog Content 01″ tooltip_placement=”top” social_share_links=”facebook,twitter,reddit,pinterest” margin_top=”0″ margin_bottom=”0″ margin_right=”0″ tagline_visibility=”show” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”top-into-view” alignment=”flex-start” alignment_small=”center” stacked_align=”flex-start” stacked_align_small=”center” padding_bottom=”0″ padding_left=”0″ padding_right=”0″ padding_top=”0″ wrapper_padding_bottom=”0″ wrapper_padding_left=”0″ wrapper_padding_right=”0″ wrapper_padding_top=”0″ border_color=”var(–awb-color3)” tagline_placement=”after” separator_border_color=”var(–awb-color3)” separator_border_sizes=”0″ layout=”floated” layout_small=”stacked” margin_left=”0″ backgroundcolor=”var(–awb-color2)” /]

Wie bij La Joyeuse aan tafel schuift, krijgt vaak flink wat groenten op zijn bord. Dat is niet toevallig. Ik kook er gewoon heel graag mee.
Eerst kijken wat er groeit
In het seizoen bestel ik iedere week groenten bij Luc, onze biologische boer uit Préveranges. Zijn groenten komen dus niet van ver. Daarnaast hebben we natuurlijk onze eigen moestuin. Even naar buiten lopen, kijken wat er rijp is en met een mandje weer naar de keuken: ik vind dat een van de leukste dingen van koken hier.
Want wat er die avond op tafel komt, begint soms gewoon met de vraag: wat hebben we eigenlijk vandaag? Een courgette die klaar is om geplukt te worden. Tomaten uit de kas. Een paar paprika’s, uien of aubergines van Luc. Ik kijk wat er voorhanden is en bedenk daar mijn gerecht omheen.
Ik kook het liefst met de seizoenen mee. In de zomer zijn er volop tomaten en courgettes; later in het jaar komen daar weer andere groenten voor in de plaats. Ik hoef niet het hele jaar dezelfde gerechten te maken. Juist het wisselen vind ik leuk. Wie thuis ook graag met het seizoen kookt, kan de groente- en fruitkalender van Interfel gebruiken.
Een ovenschaal vol smaak
Soms hoeft het helemaal niet ingewikkeld te zijn. Een schaal met verschillende groenten, een flinke scheut olijfolie, wat knoflook en Provençaalse kruiden: de oven doet vervolgens het meeste werk. De groenten worden zacht, de randjes kleuren mooi en ondertussen vult de keuken zich met de geur van knoflook en kruiden.
Dit gerecht past bij de manier waarop ik bij La Joyeuse kook: met goede producten, met het seizoen en zonder dat alles tot op de gram vast hoeft te liggen.
Gemengde groenten uit de oven met Provençaalse kruiden
Voor dit gerecht hoef je niet precies dezelfde groenten te gebruiken als ik. Kijk vooral wat er in je eigen tuin ligt, wat je bij de groenteboer hebt gekocht of wat er nog in de koelkast ligt.
Ingrediënten voor 4 personen
- 1 courgette
- 1 aubergine
- 2 paprika’s
- 3 tomaten
- 1 rode ui
- 2 à 3 teentjes knoflook
- 3 eetlepels olijfolie
- 1 à 2 theelepels Provençaalse kruiden
- Zout en versgemalen peper
Zo maak je het
- Verwarm de oven voor op 200 °C.
- Snijd de groenten in ongeveer gelijke stukken en de rode ui in parten. Doe alles in een ruime ovenschaal of verdeel de groenten over een bakplaat.
- Voeg de fijngehakte knoflook, olijfolie en Provençaalse kruiden toe. Meng alles goed en breng op smaak met zout en peper.
- Zet de groenten ongeveer 35 tot 45 minuten in de oven. Schep ze tussendoor een keer om, zodat ze rondom mooi kunnen roosteren.
- Laat ze rustig hun werk doen. De groenten mogen zacht worden en aan de randjes mooi kleuren. Juist die geroosterde randjes geven extra smaak.
Serveer de groenten als bijgerecht bij vlees of vis, of maak er een eenvoudige maaltijd van met een stuk goed brood en bijvoorbeeld een salade.
Mijn belangrijkste advies? Maak het recept vooral niet te ingewikkeld. Kijk wat het seizoen geeft en pas het gerecht daarop aan. Dat is ook hoe ik bij La Joyeuse kook: eerst kijken wat er groeit en wat Luc heeft gebracht, daarna bedenken wat er op tafel komt.
Misschien is dat wel het leukste aan koken met het seizoen: je weet niet altijd van tevoren precies wat je gaat maken. Soms vertelt de moestuin het je. Wil je weten hoe zo’n avond bij ons eruitziet? Lees dan over culinair genieten bij La Joyeuse of bekijk onze kamers.



